ITA BG16 Sweetheart Circuit
   Latest Results   


  Boys' 16 Singlesback to top   
  F    Jonathan Dollahite d. Dylan Levitt   5-7; 6-3; 6-0
  SF    Jonathan Dollahite d. Connor McPherson   5-7; 6-4; 7-6(1)
  SF    Dylan Levitt d. Willie Gold   6-3; 6-0

West Draw:
  F    Jacob Tullis d. Ryan Kempin   3-6; 7-6(4); 6-4
  SF    Ryan Kempin d. Gabriel Andersen   6-1; 6-1
  SF    Jacob Tullis d. Max Petrak   6-3; 6-0

North Draw:
  F    Rhett Boss d. Caleb Brand   6-3; 6-4
  SF    Caleb Brand d. Gavin Hatter   4-6; 6-1; 6-3
  SF    Rhett Boss d. Stefan Lalovic   6-1; 6-1

South Draw:
  F    Chase Stoner d. Rj Parker   6-2; 0-6; 6-4
  SF    Rj Parker d. William Benson   6-1; 6-2
  SF    Chase Stoner d. Jack Vance   7-6(10); 6-4

Northwest Draw:
  F    Zach Garner d. Daniel Patho   6-1; 6-2
  SF    Zach Garner d. Jackson Hawk   6-3; 6-1
  SF    Daniel Patho d. Brenton Reyner   6-1; 3-6; 6-2

Northeast Draw:
  F    Clayton Alenik d. Azat Hankuliyev   6-1; 6-2
  SF    Clayton Alenik d. Alec Leddon   6-1; 6-1
  SF    Azat Hankuliyev d. Miko Pasimio   6-3; 6-2

Southwest Draw:
  F    Brocton Andrus d. Conor Safbom   6-3; 6-4
  SF    Conor Safbom d. Mitchell Mansell   6-4; 5-7; 6-2
  SF    Brocton Andrus d. Quinn Pritchett   6-0; 6-1

Southeast Draw:
  F    Noah Reiss d. Erich Nuss   6-1; 2-6; 6-1
  SF    Noah Reiss d. Elliot Klein   Wo (inj)
  SF    Erich Nuss d. Tevan Balian   Def (ns)

All Boys' 16 Singles Matches
 
  Girls' 16 Singlesback to top   
  F    Taylor Calton d. Nikki Newell   6-3; 6-3
  SF    Nikki Newell d. Nevada Apollo   6-7(6); 6-2; 6-1
  SF    Taylor Calton d. Gabrielle Schuck   6-1; 4-6; 6-1

West Draw:
  F    Whitney Turley d. Chloe Henderson   6-1; 7-6(3)
  SF    Whitney Turley d. Lindsey Tibbles   6-0; 6-1
  SF    Chloe Henderson d. Madison Shea   6-2; 6-2

North Draw:
  F    Tiffany Theophil d. Elvena Gevargiz   6-4; 6-4
  SF    Tiffany Theophil d. Whitney Weisberg   6-2; 2-6; 6-4
  SF    Elvena Gevargiz d. Julia MacDonald   6-1; 6-4

South Draw:
  F    Hayley Scarano d. Tara Edwards   6-1; 6-1
  SF    Hayley Scarano d. Rachel Lee   6-1; 6-1
  SF    Tara Edwards d. Caroline Cantera   6-1; 6-3

Northwest Draw:
  F    Kristen Newell d. Sarra Yekta   6-1; 6-2
  SF    Kristen Newell d. Skylar Schossberger   6-4; 3-6; 6-3
  SF    Sarra Yekta d. Laramie McHugh   6-2; 6-2

Northeast Draw:
  F    Kate Cusick d. Brenda Aguilar   6-1; 6-1
  SF    Kate Cusick d. Caroline Kawula   6-3; 6-1
  SF    Brenda Aguilar d. Lacey Hancock   6-4; 7-5

Southwest Draw:
  F    Sarah Clifford d. Natalie Munson   6-7(18); 6-1; 6-3
  SF    Natalie Munson d. Madison Eames   6-0; 6-1
  SF    Sarah Clifford d. Shelby Moffatt   6-0; 6-2

Southeast Draw:
  F    Kaitlyn Iwasaki d. Franchesca Eklund   6-1; 7-5
  SF    Kaitlyn Iwasaki d. Kaitlin McDaniel   6-0; 6-1
  SF    Franchesca Eklund d. Sophie Henderson   Wo (inj)

All Girls' 16 Singles Matches
 

Round Legend

  F = Finals QQ = Quarterfinal Qualifier
  PL = Playoff R5 = Round 5
  SF = Semifinals 5Q = Round 5 Qualifier
  QF = Quarterfinals R4 = Round 4
  16 = Round of 16 4Q = Round 4 Qualifier
  32 = Round of 32 R3 = Round 3
  64 = Round of 64 3Q = Round 3 Qualifier
  128 = Round of 128 R2 = Round 2
  256 = Round of 256 R1 = Round 1



Information last updated on February 19, 2013 at 7:47 PM
Contact Julie Wrege with any corrections

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative