Lee County CTA April BG16 Designated
   Completed Matches   

Return to Latest Results


  Boys' 16 Singles   
  F    Nikola Samardzic d. Adam Ambrozy   6-2; 6-1
  PL    Daniel Soyfer d. Justin Hall   6-4; 6-2
  SF    Adam Ambrozy d. Justin Hall   6-0; 6-2
  SF    Nikola Samardzic d. Daniel Soyfer   6-3; 6-1
  QF    Adam Ambrozy d. Peter Litsky   6-3; 6-1
  QF    Justin Hall d. Wyatt Lovera   6-4; 6-3
  QF    Daniel Soyfer d. Cristian Gazzolo   7-6(4); 7-6(3)
  QF    Nikola Samardzic d. Michael Plutt   7-6(6); 6-1
  16    Adam Ambrozy d. Ninan Kumar   6-2; 6-2
  16    Peter Litsky d. Hank Hill   6-4; 6-3
  16    Justin Hall d. Scott Plutt   7-5; 1-6; 1-0(8)
  16    Wyatt Lovera d. Dimitri Salzmann   6-2; 6-2
  16    Cristian Gazzolo d. David Omsky   6-4; 6-2
  16    Daniel Soyfer d. Jose Andres Ortega   7-5; 7-5
  16    Michael Plutt d. Jonathan Deautriell   6-2; 3-6; 1-0(7)
  16    Nikola Samardzic d. Pietro Rimondini   6-1; 6-2
  32    Adam Ambrozy d. Mark Chepurnoy   6-3; 6-3
  32    Ninan Kumar d. Matthew Rodriguez   6-1; 6-1
  32    Peter Litsky d. William Shisler   6-4; 6-3
  32    Hank Hill d. Jakub Wojcik   6-3; 5-7; 1-0(1)
  32    Justin Hall d. Constantin Supper   6-3; 4-6; 1-0(7)
  32    Scott Plutt d. Arthur Viallaneix   6-3; 6-2
  32    Wyatt Lovera d. Brian Berdusco   6-4; 6-0
  32    Dimitri Salzmann d. Sean Burnette   7-5; 6-0
  32    David Omsky d. Chase Burton   6-2; 6-2
  32    Cristian Gazzolo d. Rhys Richardson   6-2; 6-2
  32    Jose Andres Ortega d. Michael Moore   7-6(4); 6-2
  32    Daniel Soyfer d. Andre Johnson   6-2; 6-4
  32    Michael Plutt d. Parker Hayslett   6-1; 6-2
  32    Jonathan Deautriell d. Alan Sweet   7-6(8); 7-5; 1-0(4)
  32    Pietro Rimondini d. William Shkrob   3-6; 6-3; 1-0(5)
  32    Nikola Samardzic d. Andrew Heller   6-1; 7-6(4)

Consolation:
  F    Jose Andres Ortega d. Alan Sweet   6-3; 3-6; 1-0(7)
  SF    Jose Andres Ortega d. Jonathan Deautriell   6-3; 6-2
  SF    Alan Sweet d. Andre Johnson   6-1; 6-2
  QF    Jonathan Deautriell d. Wyatt Lovera   Wo (inj)
  QF    Jose Andres Ortega d. Peter Litsky   6-7(8); 7-6(3); 1-0(3)
  QF    Andre Johnson d. Michael Plutt   4-6; 6-4; 1-0(1)
  QF    Alan Sweet d. Cristian Gazzolo   Wo (emerg)
  QQ    Jonathan Deautriell d. Matthew Rodriguez   6-2; 6-3
  QQ    Jose Andres Ortega d. David Omsky   3-6; 6-2; 1-0(9)
  QQ    Andre Johnson d. Dimitri Salzmann   6-4; 6-2
  QQ    Alan Sweet d. Ninan Kumar   6-3; 1-6; 1-0(6)
  R2    Matthew Rodriguez d. Pietro Rimondini   2-6; 6-0; 1-0(5)
  R2    Jonathan Deautriell d. William Shisler   6-4; 7-6(6)
  R2    Jose Andres Ortega d. Constantin Supper   Wo (inj)
  R2    David Omsky d. Brian Berdusco   6-2; 6-4
  R2    Dimitri Salzmann d. Rhys Richardson   7-5; 6-0
  R2    Andre Johnson d. Scott Plutt   6-4; 6-4
  R2    Alan Sweet d. Hank Hill   6-1; 6-4
  R2    Ninan Kumar d. Andrew Heller   6-4; 6-2
  R1    Matthew Rodriguez d. Mark Chepurnoy   Wo (inj)
  R1    William Shisler d. Jakub Wojcik   3-6; 6-3; 1-0(11)
  R1    Constantin Supper d. Arthur Viallaneix   6-4; 6-3
  R1    Brian Berdusco d. Sean Burnette   Wo (inj)
  R1    Rhys Richardson d. Chase Burton   Wo (inj)
  R1    Andre Johnson d. Michael Moore   6-0; 6-2
  R1    Alan Sweet d. Parker Hayslett   6-0; 2-6; 1-0(9)
  R1    Andrew Heller d. William Shkrob   6-1; 6-0


Round Legend

  F = Finals QQ = Quarterfinal Qualifier
  PL = Playoff R5 = Round 5
  SF = Semifinals 5Q = Round 5 Qualifier
  QF = Quarterfinals R4 = Round 4
  16 = Round of 16 4Q = Round 4 Qualifier
  32 = Round of 32 R3 = Round 3
  64 = Round of 64 3Q = Round 3 Qualifier
  128 = Round of 128 R2 = Round 2
  256 = Round of 256 R1 = Round 1



Information last updated on April 30, 2013 at 3:06 PM
Contact Julie Wrege with any corrections

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative