Midwest L2 District Team BG12
   Completed Matches   

Return to Latest Results


  Boys' 12 Singles   

Round 1:
  R1    Carter Burk d. Chase Berden   6-2; 6-0
  R1    Luke Bailey d. Aidan Williams   6-1; 6-0
  R1    Jake Zipoli d. Thomas Pries   6-2; 6-3
  R1    Joshua Li d. R Kyle Thompson   6-1; 6-0
  R1    Ryan Gold d. Dennis Filatoff   6-0; 6-0
  R1    Eli Gordon d. Joel Mast   6-3; 6-3
  R1    Julian Hyman d. Tyler Conrad   6-4; 6-3
  R1    Raj Sinha d. Mace Shoults   6-3; 6-1
  R1    David Heiney d. Alex Lee   6-2; 6-2
  R1    Cole Shoults d. Dorath Chamarthi   7-5; 6-1
  R1    Constantin Hemmrich d. Saketh Kamaraju   6-1; 6-1
  R1    Will Tennison d. Matthew McGee   6-1; 6-1
  R1    Ian Brady d. Yukun Wang   6-1; 6-1
  R1    Presley Thieneman d. Chester Wickwire   6-0; 6-1
  R1    Dev Sanapati d. Aaron Yeh   6-3; 6-2
  R1    Spencer Gray d. Ozan Colak   6-0; 6-0
  R1    John Mercer d. Rayan Nehme   6-2; 6-0
  R1    Robert Cash d. Ryan Okonski   6-1; 6-2
  R1    Alex Lee d. Tyler Conrad   6-4; 6-1
  R1    Luke Bailey d. Chase Berden   6-2; 6-3
  R1    Cole Shoults d. Ryan Gold   6-2; 6-2
  R1    Jake Zipoli d. Saketh Kamaraju   6-3; 6-3
  R1    Pablo Dale d. Mace Shoults   6-0; 6-2
  R1    Eli Gordon d. R Kyle Thompson   6-1; 6-2
  R1    Joshua Li d. Raj Sinha   6-2; 6-1
  R1    Julian Hyman d. Dorath Chamarthi   6-1; 6-1
  R1    Isaac Steiner d. Aidan Williams   6-0; 6-0
  R1    Thomas Pries d. Dennis Filatoff   6-0; 6-0
  R1    David Heiney d. Matthew McGee   6-0; 6-0
  R1    Joseph Stafford d. Carter Burk   6-1; 6-0

Round 2:
  R2    Chase Berden d. Aidan Williams   6-4; 7-5
  R2    Joshua Li d. Kazuki Komoda   6-3; 6-4
  R2    David Heiney d. Tyler Conrad   6-0; 6-0
  R2    Julian Hyman d. Alex Lee   7-5; 2-6; 11-9
  R2    Jake Zipoli d. Constantin Hemmrich   6-4; 4-6; 10-8
  R2    Isaac Steiner d. Cameron Mills   6-1; 6-0
  R2    Thomas Pries d. Saketh Kamaraju   6-2; 6-1
  R2    Luke Bailey d. Carter Burk   6-1; 6-2
  R2    Mace Shoults d. Dennis Filatoff   6-3; 6-0
  R2    Will Tennison d. Dorath Chamarthi   6-4; 5-7; 10-5
  R2    Cole Shoults d. Matthew McGee   6-0; 6-0
  R2    Raj Sinha d. Pablo Dale   7-6(3); 6-2
  R2    Jack Dabek d. Christopher Smith   6-1; 6-0
  R2    Yukun Wang d. Ozan Colak   7-5; 6-1
  R2    John Mercer d. Brogan Pierce   6-0; 6-0
  R2    Ryan Okonski d. Chester Wickwire   6-3; 6-2
  R2    Spencer Gray d. Quinten Nevenhoven   6-3; 6-1
  R2    Rayan Nehme d. Erik Buetow   4-6; 7-6(4); 10-8
  R2    Kazuki Komoda d. Chase Berden   6-0; 6-0
  R2    Tyler Conrad d. Will Tennison   6-3; 2-6; 10-7
  R2    Pablo Dale d. Saketh Kamaraju   6-3; 1-6; 10-7
  R2    Luke Bailey d. R Kyle Thompson   6-0; 6-2
  R2    Jake Zipoli d. Cole Shoults   2-6; 6-3; 10-6
  R2    Eli Gordon d. Mace Shoults   6-0; 6-2
  R2    Joseph Stafford d. Joel Mast   6-1; 6-0
  R2    Julian Hyman d. David Heiney   6-3; 6-1
  R2    Dorath Chamarthi d. Matthew McGee   6-1; 6-0
  R2    Carter Burk d. Aidan Williams   6-4; 6-1
  R2    Raj Sinha d. Dennis Filatoff   6-2; 6-2
  R2    Joshua Li d. Isaac Steiner   6-1; 6-0

Round 3:
  R3    Alex Lee d. Presley Thieneman   6-2; 7-6
  R3    Ian Brady d. Eli Gordon   6-2; 6-4
  R3    Robert Cash d. Julian Hyman   6-2; 7-6(5)
  R3    Jack Dabek d. Joseph Stafford   6-3; 6-4
  R3    Spencer Gray d. Constantin Hemmrich   6-3; 5-7; 1-0(9)
  R3    Aidan Harris d. Kazuki Komoda   6-4; 6-1
  R3    Aaron Yeh d. Brogan Pierce   7-6(3); 7-5
  R3    Quinten Nevenhoven d. Yukun Wang   6-0; 6-0
  R3    Erik Buetow d. Alexander Neuman   6-1; 6-1
  R3    Aidan Harris d. Rayan Nehme   Wo (inj)
  R3    Dev Sanapati d. Ozan Colak   Wo (inj)
  R3    Ian Brady d. Ryan Okonski   Wo (inj)
  R3    Chase Berden d. Cameron Mills   6-2; 6-1
  R3    Kazuki Komoda d. Pablo Dale   6-4; 6-2
  R3    Cole Shoults d. Tyler Conrad   2-6; 6-2; 10-3
  R3    Saketh Kamaraju d. Mace Shoults   1-6; 7-6(4); 10-7
  R3    Will Tennison d. Alex Lee   6-4; 4-6; 10-8
  R3    Eli Gordon d. Ryan Gold   6-3; 6-3
  R3    Julian Hyman d. Matthew McGee   6-1; 6-0
  R3    David Heiney d. Dorath Chamarthi   1-6; 6-3; 10-7
  R3    Joseph Stafford d. Aidan Williams   6-0; 6-0
  R3    Isaac Steiner d. Carter Burk   6-0; 6-0
  R3    Thomas Pries d. Raj Sinha   6-2; 6-2
  R3    Joshua Li d. Dennis Filatoff   6-1; 6-0

Round 4:
  R4    Aidan Harris d. Alexander Neuman   6-1; 6-2
  R4    Ian Brady d. Christopher Smith   6-0; 6-0
  R4    Robert Cash d. Chester Wickwire   6-1; 6-2
  R4    Presley Thieneman d. Brogan Pierce   6-0; 6-0
  R4    Spencer Gray d. Aaron Yeh   6-0; 6-4
  R4    Jack Dabek d. Erik Buetow   6-1; 6-3

Round 5:
  R5    Presley Thieneman d. Robert Cash   2-6; 6-4; 10-7
  R5    Rayan Nehme d. Alexander Neuman   6-1; 6-0
  R5    Ozan Colak d. Christopher Smith   6-0; 6-0
  R5    John Mercer d. Dev Sanapati   6-1; 6-2
  R5    Quinten Nevenhoven d. Ryan Okonski   6-1; 6-3
  R5    Spencer Gray d. Ian Brady   6-1; 6-0


Round Legend

  F = Finals QQ = Quarterfinal Qualifier
  PL = Playoff R5 = Round 5
  SF = Semifinals 5Q = Round 5 Qualifier
  QF = Quarterfinals R4 = Round 4
  16 = Round of 16 4Q = Round 4 Qualifier
  32 = Round of 32 R3 = Round 3
  64 = Round of 64 3Q = Round 3 Qualifier
  128 = Round of 128 R2 = Round 2
  256 = Round of 256 R1 = Round 1



Information last updated on June 18, 2013 at 1:11 PM
Contact Douglas Wrege with any corrections

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative