Scta Team Cup
   Completed Matches   

Return to Latest Results


  Boys' 14 Singles   

Round 1:
  R1    Dustin Kua d. Julian Lafond   6-0
  R1    Hellman Zhao d. Rei Landsberger   6-0
  R1    Mustafa Ansari d. Sho Tanaka   6-0
  R1    Lucas Hammond d. Ryan Barry   6-2
  R1    Samuel Landau d. Giuliano Coria   6-1
  R1    Michael Safbom d. Ryan St Jean   6-1
  R1    Giovanni Claus d. Valdemar Kielbasinski   8-2
  R1    Jonathan Figueira d. Mason Tran   6-0
  R1    Simon Stans d. Albert Alquitran   6-0
  R1    Harry Yang d. Lourenco deAlmeida   6-0
  R1    Aaron Bailey d. Bruno Krenn   6-4
  R1    Ognjen Zekanovic d. Jack Zander   6-0
  R1    Michael Rudin d. Reid Schreck   6-5(1)
  R1    Michael Pasimio d. Max Cohen   6-2
  R1    Andre Williams d. Ty Cohen   6-2
  R1    Michael Cabacungan d. Hollord Choi   6-3
  R1    Christopher Pettit d. Jacob Quijano   6-1
  R1    Karapet Vardanyan d. Stefan Dostanic   6-1
  R1    Brett Brinkman d. Patryk Kozlowski   6-5(5)
  R1    Kant Krittayaweth d. Matthew Poh   6-1
  R1    Jean-Baptiste Badon d. Kelly Giese   6-0
  R1    Nicholas Figueira d. Maxwell McKennon   6-2
  R1    Blake Kasday d. Cody Ray Emery   6-3
  R1    Michael Andre d. Hayden Gura   6-3
  R1    Kirun Cheung d. Matthew Mai   6-5(2)
  R1    Michael Vergara d. Maximus Catabona   6-4
  R1    Emin Torlic d. Shahan Derbedrosian   6-0
  R1    Chase Kasday d. Vasyl Yazadzhiev   6-5(4)
  R1    Nedim Cimic d. Jared Gura   6-3
  R1    Jun Nakamine d. Nikita Abel   7-5
  R1    Ian Habbestad d. Jinta Sasamori   6-0

Round 2:
  R2    Dustin Kua d. Daniel Dulay   6-5(3)
  R2    Hellman Zhao d. Michael Safbom   6-4
  R2    Vasyl Yazadzhiev d. Valdemar Kielbasinski   6-0
  R2    Kirun Cheung d. Ryan Barry   6-2
  R2    Kevin Yu d. Samuel Landau   6-3
  R2    Ryan St Jean d. Jinta Sasamori   6-4
  R2    Cody Ray Emery d. Sho Tanaka   6-0
  R2    Jonathan Figueira d. Cyrus Raiszadeh   6-0
  R2    Ty Cohen d. Albert Alquitran   6-3
  R2    Bruno Krenn d. Rei Landsberger   6-5(6)
  R2    Aaron Bailey d. Kant Krittayaweth   6-2
  R2    Max Cohen d. Nikita Abel   6-1
  R2    Matthew Mu d. Nicholas Figueira   6-3
  R2    Harry Yang d. Michael Pasimio   6-3
  R2    Ivan Smith d. Brett Brinkman   6-2
  R2    Hollord Choi d. Jack Zander   6-3
  R2    Michael Cabacungan d. Lucas Hammond   6-4
  R2    Elyas Obbad d. Reid Schreck   6-3
  R2    Roy Chao d. Shahan Derbedrosian   6-3
  R2    Jared Gura d. Kelly Giese   6-0
  R2    Jerry Huang d. Maximus Catabona   6-4
  R2    Simon Stans d. Blake Kasday   6-3
  R2    Hayden Gura d. Matthew Poh   6-1
  R2    Jean-Baptiste Badon d. Chase Kasday   6-1
  R2    Kiev Moores d. Karapet Vardanyan   6-1
  R2    Andre Williams d. Matthew Mai   6-0
  R2    Ryan Hahn d. Jacob Quijano   6-3
  R2    Mustafa Ansari d. Nedim Cimic   6-5(8)
  R2    Jun Nakamine d. Michael Andre   6-1
  R2    Ian Habbestad d. Ognjen Zekanovic   6-0

Round 3:
  R3    Adrian Pedroza d. Vasyl Yazadzhiev   6-0
  R3    Michael Rudin d. Ryan Barry   6-1
  R3    Roy Chao d. Hellman Zhao   6-4
  R3    Ryan St Jean d. Emin Torlic   6-5(6)
  R3    Samuel Landau d. Nedim Cimic   6-0
  R3    Joshua Rivera d. Zachary Pellouchoud   6-2
  R3    Dustin Kua d. Aaron Bailey   6-2
  R3    Giovanni Claus d. Cyrus Raiszadeh   6-4
  R3    Michael Safbom d. Shahan Derbedrosian   6-1
  R3    Julian Lafond d. Bruno Krenn   6-1
  R3    Nicholas Figueira d. Ognjen Zekanovic   6-2
  R3    Kevin Yu d. Simon Stans   6-5(8)
  R3    Stefan Dostanic d. Max Cohen   6-0
  R3    Cody Ray Emery d. Christopher Pettit   6-4
  R3    Brett Brinkman d. Michael Andre   6-4
  R3    Karapet Vardanyan d. Michael Pasimio   6-0
  R3    Patryk Kozlowski d. Hayden Gura   6-4
  R3    Lucas Hammond d. Reid Schreck   6-3
  R3    Daniel Dulay d. Kant Krittayaweth   6-5(4)
  R3    Elyas Obbad d. Michael Cabacungan   6-0
  R3    Mustafa Ansari d. William Olson   6-4
  R3    Andre Williams d. Maximus Catabona   6-4
  R3    Matthew Mai d. Jerry Huang   6-4
  R3    Jacob Quijano d. Blake Kasday   6-4
  R3    Jonathan Figueira d. Chase Kasday   6-0
  R3    Kiev Moores d. Harry Yang   6-2
  R3    Maxwell McKennon d. Jack Zander   6-1
  R3    Ty Cohen d. Michael Vergara   6-3
  R3    Ivan Smith d. Jun Nakamine   6-3
  R3    Matthew Mu d. Ian Habbestad   6-3
  R3    James Lipscomb d. Jared Gura   6-1


Round Legend

  F = Finals QQ = Quarterfinal Qualifier
  PL = Playoff R5 = Round 5
  SF = Semifinals 5Q = Round 5 Qualifier
  QF = Quarterfinals R4 = Round 4
  16 = Round of 16 4Q = Round 4 Qualifier
  32 = Round of 32 R3 = Round 3
  64 = Round of 64 3Q = Round 3 Qualifier
  128 = Round of 128 R2 = Round 2
  256 = Round of 256 R1 = Round 1



Information last updated on August 1, 2013 at 3:22 PM
Contact Douglas Wrege with any corrections

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative