USTA Southern Icy Hot Chmps.
   Girls' 12 Singles - Final Rounds   

Round of 32
 Anna Mitchell (1)   Alpharetta, GA 
 Sydney Ellison   Birmingham, AL 
 Emma Karcher (9)   Mountain Brk, AL 
 Nicole Abel   Acworth, GA 
 Isabella Larson (5)   Alpharetta, GA 
 Summer Clemons   Stone Mountain, GA 
 Eesha Gudiseva (9)   Germantown, TN 
 Mary Houston   Fayetteville, AR 
 Paige Duncan (4)   Denham Springs, LA 
 Charlotte Gillum   Mountain Brk, AL 
 Reagan Welch (9)   Greenbrier, TN 
 Neena Katauskas   Atlanta, GA 
 Jenasis Yarrell (5)   Atlanta, GA 
 Sarah Yang   Alpharetta, GA 
 Mary Grace Armistead (9)   Hilton Head Island, SC 
 Carson Tanguilig   Alpharetta, GA 
 Jackeline Lopez   Lawrenceville, GA 
 Samantha Johns (9)   Simpsonville, SC 
 Brooke Swain   Mobile, AL 
 Kelsey Smith (5)   Milledgeville, GA 
 Adeline Flach   Alpharetta, GA 
 Brooke Nguyen (9)   Harvey, LA 
 Miriam Grosmann   Memphis, TN 
 Kylie Collins (3)   Savannah, GA 
 Madison Trinh   Atlanta, GA 
 Carrie Beckman (9)   Louisville, KY 
 Ann Spurka   Cumming, GA 
 Lara Schneider (5)   Mt. Pleasant, SC 
 Kayleigh Yun-Thayer   Woodstock, GA 
 Anna Shumate (9)   Charlotte, NC 
 Elizabeth Standifer   Vestavia, AL 
 Presley Southerland (2)   Little Rock, AR 
Round of 16
 S. Ellison  
 4-6; 6-4; 1-0(10-3) 
 E. Karcher (9)  
 6-4; 7-5 
 I. Larson (5)  
 6-1; 6-0 
 E. Gudiseva (9)  
 6-2; 6-2 
 P. Duncan (4)  
 6-2; 6-1 
 R. Welch (9)  
 6-1; 6-0 
 J. Yarrell (5)  
 6-0; 6-3 
 M. Armistead (9)  
 6-0; 6-4 
 J. Lopez  
 6-4; 7-6 
 K. Smith (5)  
 6-1; 6-4 
 A. Flach  
 6-7; 7-5; 1-0(10-7) 
 K. Collins (3)  
 6-2; 6-2 
 C. Beckman (9)  
 6-2; 6-1 
 L. Schneider (5)  
 7-5; 6-3 
 A. Shumate (9)  
 6-4; 6-1 
 P. Southerland (2)  
 7-5; 6-3 
Quarterfinals
 S. Ellison  
 6-0; 6-0 
 I. Larson (5)  
 7-5; 6-4 
 P. Duncan (4)  
 6-3; 6-4 
 M. Armistead (9)  
 7-6(6); 6-1 
 K. Smith (5)  
 6-0; 4-6; 1-0(8) 
 K. Collins (3)  
 7-6; 6-0 
 L. Schneider (5)  
 6-0; 6-0 
 P. Southerland (2)  
 6-2; 6-0 
Semifinals
 S. Ellison  
 6-1; 6-0 
 P. Duncan (4)  
 6-4; 2-6; 1-0(6) 
 K. Collins (3)  
 6-1; 6-3 
 L. Schneider (5)  
 6-4; 6-2 
Finals
 P. Duncan (4)  
 7-5; 2-6; 1-0(8) 
 L. Schneider (5) 
 6-2; 6-3 
 L. Schneider (5)  
 7-5; 6-1 

 S. Ellison  
  
 K. Collins (3)  
  

 S. Ellison 
 6-3; 6-2 

Main Draw



Consolation



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative