USTA National Selection Tourn.
   Girls' 18 Singles - Final Rounds   

Round of 32
 Rachel Lim (1)   Briarcliff Manor, NY 
 Alyssa Hahn   Richmond, VA 
 Dasha Kourkina   Brooklyn, NY 
 Anna Li   Wexford, PA 
 Caroline Dunleavy (6)   Darien, CT 
 Alexandra Koniaev   Forest Hills, NY 
 Sophia Reddy   Eden Prairie, MN 
 Meredith Roberts   Jackson, MS 
 Christina Rosca (4)   Princeton, NJ 
10   Marycaroline Meredith   Vestavia, AL 
11   Delaney Nothaft   Tempe, AZ 
12   Kolie Allen   Lombard, IL 
13   Anna Brylin (8)   Short Hills, NJ 
14   Ally Bojczuk   Franklin, TN 
15   Samantha Smith   Cary, NC 
16   Loren Haukova   Elmsford, NY 
17   Peyton Pesavento   Advance, NC 
18   Nina Sorkin   Glen Allen, VA 
19   Hayley Haakenstad   Chanhassen, MN 
20   Anna Rogers (5)   Stamford, CT 
21   Lea Ma   Dix Hills, NY 
22   Irene Lu   Laurel, MD 
23   Anna Smith   Venetia, PA 
24   Alexis Nelson (3)   Saint Paul, MN 
25   Caroline Pozo   Ballwin, MO 
26   Madeline Meredith   Vestavia, AL 
27   Mia Rabinowitz   Tenafly, NJ 
28   Tatum Rice (7)   Hot Springs, AR 
29   Marcella L Cruz   Marlboro, NJ 
30   Shannon Hanley   Kensington, MD 
31   Meghana Komarraju   Vienna, VA 
32   Stephanie Schrage (2)   Millburn, NJ 
Round of 16
 R. Lim (1)  
 6-2; 7-6(6) 
 D. Kourkina  
 6-1; 6-2 
 C. Dunleavy (6)  
 6-2; 4-6; 7-5 
 M. Roberts  
 6-1; 6-0 
 C. Rosca (4)  
 2-6; 6-2; 7-6(4) 
 K. Allen  
 6-1; 6-0 
 A. Bojczuk  
 6-4; 4-1Ret (ill) 
 S. Smith  
 2-6; 6-3; 6-1 
 P. Pesavento  
 6-3; 6-3 
 A. Rogers (5)  
 6-4; 6-2 
 L. Ma  
 6-1; 7-5 
 A. Nelson (3)  
 6-2; 6-3 
 M. Meredith  
 6-0; 6-4 
 T. Rice (7)  
 6-2; 6-4 
 S. Hanley  
 6-1; 7-6(5) 
 S. Schrage (2)  
 6-0; 7-6(2) 
Quarterfinals
 R. Lim (1)  
 6-1; 4-6; 6-2 
 C. Dunleavy (6)  
 2-1Ret (inj) 
 C. Rosca (4)  
 6-4; 6-3 
 S. Smith  
 3-6; 6-3; 6-2 
 A. Rogers (5)  
 6-4; 6-2 
 L. Ma  
 3-6; 6-2; 6-4 
 M. Meredith  
 4-6; 6-3; 6-2 
 S. Schrage (2)  
 6-3; 6-1 
Semifinals
 R. Lim (1)  
 6-0; 6-1 
 C. Rosca (4)  
 6-3; 6-3 
 A. Rogers (5)  
 2-6; 6-3; 6-4 
 M. Meredith  
 6-2; 5-7; 6-4 
Finals
 R. Lim (1)  
 3-6; 6-2; 6-4 
 A. Rogers (5) 
 6-0; 6-2 
 A. Rogers (5)  
 5-7; 6-1; 6-4 

 C. Rosca (4)  
  
 M. Meredith  
  

 M. Meredith 
 6-2; 6-4 

Main Draw



Consolation



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Terms of Use

© 2003 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative