2001 N.E. Interscholastic Squash Chps.
   Quarterfinalists Playoffs - Final Rounds   

Round of 32
 Will Boothby (GROT)   New York, NY 
 Gavin Johnstone Butcher (SPS)   Bulawayo 
 Andrew Scott (SGS)   Aurora, OH 
 Jon Katz (BHS)   Arlington, MA 
 Will Thompson (GROT)   Charlottesville, VA 
 Christopher Miller (CRH)   Hamden, CT 
 Michael Delany (MILT)   Milton, MA 
 Taylor Robinson (SPS)   East Norwich, NY 
 Vikas Goela (AND)   Andover, MA 
10   Hayden Jaques (MILT)   Wenham, MA 
11   Willie Haydock (MID)   Katonah, NY 
12   Todd Herlihy (HOT)   Brooklyn, NY 
13   Andrew Hamill (MID)   Cambridge, MA 
14   Todd Basnight (BHS)   West Newton, MA 
15   Mark Butler (GROT)   Chestnut Hill, MA 
16   Dan Cote (AND)   Andover, MA 
17   Peter Goldsborough (TAB)   Falmouth, MA 
18   Nakul Patel (AND)   Short Hills, NJ 
19   Todd Wood (MILT)   Jamestown, RI 
20   Brian Lawrence (GROT)   Concord, MA 
21   Andrew Gosden (BRUN)   Greenwich, CT 
22   James Chung (AND)   Andover, MA 
23   George MacLeod (CRH)   Guilford, CT 
24   A.J. Nary (BHS)   Newton, MA 
25   Jamie White (TAFT)   Summit, NJ 
26   Rob Dunn (BHS)   Needham, MA 
27   Nicholas Cobbett (CRH)   Wallingford, CT 
28   Michael Elliott (HOT)   San Juan Capistrano, CA 
29       
30       
31       
32       
Round of 16
 W. Boothby (GROT)  
 93 97 90 
 A. Scott (SGS)  
 95 95 49 94 
 W. Thompson (GROT)  
 96 92 92 
 T. Robinson (SPS)  
 92 92 97 
 V. Goela (AND)  
 49 79 96 97 94 
 W. Haydock (MID)  
 19 97 94 93 
 A. Hamill (MID)  
 93 49 39 94 108 
 D. Cote (AND)  
 91 108 19 95 
 N. Patel (AND)  
 96 97 92 
 T. Wood (MILT)  
 94 98 94 
 A. Gosden (BRUN)  
 92 93 92 
 A. Nary (BHS)  
 49 96 97 95 
 J. White (TAFT)  
 93 93 95 
 N. Cobbett (CRH)  
 39 97 91 91 
   
  
   
  
Quarterfinals
   
  
   
  
   
  
   
  
   
  
   
  
   
  
   
  
Semifinals
   
  
   
  
   
  
   
  
Finals
   
  
  
  
   
  

Main Draw



Choose a section
of the Draw

Home | Contact | Privacy Policy | Credits

© 2002 Tennis Technologies, Inc.
All rights reserved.

Design by x3creative